24.3.2018, Haapajärvi

SM 2018

KAHVAKUULAURHEILUN SM-KILPAILUT 2018 Haapajärven monitoimitalolla 24-25.3.2018 JÄRJESTÄVÄ SEURA: Lisätiedot saat: Haapajärven Karateseura, hks.kahvakuula@gmail.com Marjo Nurmenniemi 0445221227 Sm-kilpalut kilpailaan seuraavalla tavalla: LAUANTAINA: Naisten OALC/LC, Miesten LC, kansallisten kilpailuiden lajit+ junior osallistujat SUNNUNTAINA: Biathlon naiset/miehet+ junior osallistujat

Naiset

Tempaus 24 kg +63

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Pelander Niina 105 66.7 SKK - SE HoF 3.
2 Kuukkanen Mari 105 117.8 KonnU -
3 Ala-Nikkilä Kirsi 91 86.2 LMU Marie Kaarakainen
4 Merisalo Taija 80 73.7 LMU Terhi Ollikainen
5 Ahonen Terhi 72 67.2 KonnU Satu Huttunen
6 Lilja Minna 47 82.8 KiurU -
7 Hjerppe Sanna 36 133.3 LMU Susanna Väisänen
8 Leppä Marjo 23 95.9 Gentai Adelina Komulainen

Tempaus 24 kg -63

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Muittari Suvi 81 61.4 TahTi Adelina Komulainen SE
2 Rantanen Teija 68 61 Ryhti Susanna Väisänen
3 Silvennoinen Minna 64 56.5 Ryhti -
4 Viiala Riikka 46 54.4 K4 -

Oalc 16 kg +63

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Kauppinen Mona 141 73.8 TahTi - SE
2 Rossi Mervi 129 68.4 SKK -
3 Kuukkanen Anneli 125 76.9 KonnU Aarne Remes
4 Väisänen Susanna 90 102 SKK Terho Nousiainen
5 Leppä Marjo 87 95.9 Gentai Tanja Peltola

Oalc 16 kg -63

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Lohilahti Marina 124 62.1 KEV Tanja Peltola
2 Aarra Heidi 123 62.3 OKS Terhi Ollikainen
3 Laihola Noomi 114 61.8 OKS Jani Sipponen
4 Komulainen Adelina 102 55.1 SKK Juhani Pavloff
5 Lappalainen Heli 87 58 LMU Antti Kilpeläinen

Oalc 24 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Silvennoinen Minna 104 56.5 Ryhti Jani Sipponen SE HoF 2.
2 Jäntti Sari 99 80.7 TahTi Aarne Remes SE
3 Viiala Riikka 86 54.4 K4 Antti Kilpeläinen HoF 9.
4 Hjerppe Sanna 51 133.3 LMU Terho Nousiainen
5 Ihalainen Salla 50 77.4 SKK Tanja Peltola

Oalc 20 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Ihalainen Salla 121 77.4 SKK - HoF 9.
2 Laine Heli 114 63 SKK - SE
3 Yliskoski Miia 101 87.2 SKK Aarne Remes
4 Pulkkanen Ulla 84 67.8 SKK Juhani Pavloff
5 Kihlström Minna 78 57.3 OKS Jani Sipponen
6 Mänkäri-Nyberg Leena 42 88.9 LMU Terho Nousiainen

Long cycle 16 kg +63

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Huttunen Satu 113 83.6 SKK - SE
2 Loikkanen Sanna-Maija 92 76.4 SKK Aarne Remes
3 Juvani Jaana 57 65.7 OKS Tanja Peltola
4 Lilja Minna 39 82.8 KiurU -

Long cycle 16 kg -63

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Kuosmanen-Ketola Jenni 76 59.7 Ryhti -
2 Viiala Riikka 73 54.4 K4 -
3 Palander Mirka 68 62 OKS Jani Sipponen

Long cycle 24 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Pelander Niina 45 66.7 SKK Juhani Pavloff SE HoF 2.
2 Kurki Satu 36 78.4 Ryhti - SE

Biathlon (oaj) 16 kg +58

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Aarra Heidi 145 178 323 62.3 OKS -
2 Laine Heli 174 140 314 63 SKK -
3 Savela Varpu 148 156 304 118.3 SKK -
4 Salonen Saara 120 97 217 91.5 SKK -
5 Siidorov Virpi 109 107 216 64.3 TahTi -

Biathlon (oaj) 16 kg -58

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Viiala Riikka 171 169 340 54.4 K4 -
2 Leskelä Arja 122 201 323 56.9 KEV -
3 Evisalmi Riitta 122 184 306 54.8 SKK -
4 Lappalainen Heli 72 70 142 58 LMU -

Biathlon (oaj) 20 kg avoin

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Kihlström Minna 92 78 170 57.3 OKS -

Miehet

Long cycle 32 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Ovaska Tuomas 58 105.7 Gentai Tanja Peltola SE
2 Tuhkanen Aleksi 55 77.6 Ryhti Aarne Remes SE
3 Oikarinen Ville 30 83.8 SKK -
4 Nurmenniemi Jani 30 103.3 HKS Antti Kilpeläinen

Long cycle 24 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Järveläinen Tero 46 83.6 Ryhti Terhi Ollikainen

Long cycle 20 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Juopperi Pekka 62 81.6 SKK -
2 Savela Marko 57 79.2 SKK Antti Kilpeläinen
3 Muilu Matti 54 62.1 HKS Jani Sipponen SE
4 Koivisto Tomi 49 76.2 SKK Juhani Pavloff
5 Tenhunen Tuomo 45 82.1 LMU Terho Nousiainen

Biathlon 32 kg avoin

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Tuhkanen Aleksi 61 85 103.5 77.6 Ryhti -
2 Ovaska Tuomas 74 56 102 105.7 Gentai -
3 Sipponen Jani 36 61 66.5 85 SKK -

Biathlon 24 kg avoin

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Lappalainen Matti 57 151 132.5 104 KiurU -
2 Tuomisto Tapio 55 111 110.5 94.1 K4 -

Biathlon 20 kg yleinen

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Laitiainen Peter 100 194 197 116 Gentai -
2 Kuukkanen Ville 87 168 171 66 Huima - SE
3 Leskelä Olli 77 147 150.5 104.6 KEV -
4 Waarna Jarmo 58 145 130.5 96.6 KiurU -
5 Savela Marko 73 103 124.5 79.2 SKK -
6 Muilu Matti 54 72 90 62.1 HKS - SE