22.2.2020, Äänekoski

Kahvakuulaurheilun SM 2020

Kahvakuulaurheilun Suomenmestaruuskilpailut Äänekoskella 22.-23.02.2020.

Naiset

Tempaus 24 kg +75

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Salonen Saara 44 98 SKK Tomi Koivisto
- Leppä Marjo 41 96.9 Gentai Ville Kuukkanen

Tempaus 24 kg -75

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Merisalo Taija 102 73.4 LMU Ronja Jämsen SE HoF 4.
- Ahonen Terhi 70 67.6 KonnU Mervi Rossi
- Evisalmi Riitta 47 52.9 SKK Mari Kuukkanen

Tempaus 16 kg yleinen

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Evisalmi Riitta 170 52.9 SKK Ville Kuukkanen
- Lohilahti Marina 145 64.4 KEV Mervi Rossi

Oalc 10 kg Juniori

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Yliskoski Emma 123 - SumKu Sanna-Maija Loikkanen HoF 3.

Oalc 24 kg yleinen

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Jäntti Sari 102 80.5 SumKu Varpu Savela SE HoF 3.

Oalc 20 kg yleinen

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Lohilahti Marina 107 64.4 KEV Jani Nurmenniemi
- Pulkkanen Ulla 72 77.8 SumKu Adelina Komulainen

Oalc 16 kg yleinen

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Ahonen Terhi 123 67.6 KonnU Sanna-Maija Loikkanen
- Jämsen Ronja 115 66 KonnU Jani Sipponen
- Hellbom Nina 87 74 - Ville Kuukkanen

Long cycle 24 kg yleinen

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Kurki Satu 46 79.4 Ryhti Ville Kuukkanen
- Kuosmanen-Ketola Jenni 10 60.7 Ryhti Adelina Komulainen SE HoF 4.
- Viiala Riikka 4 55.1 TP Jani Sipponen

Long cycle 16 kg yleinen

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Merisalo Taija 103 73.4 LMU Jani Nurmenniemi HoF 3.
- Viiala Riikka 81 55.1 TP Varpu Savela
- Rossi Mervi 77 65 SumKu Suvi Muittari
- Palander Mirka 70 62.2 OKS Ville Kuukkanen
- Laine Heli 69 65.7 SKK Adelina Komulainen
- Hyvärinen Ninni 53 64.5 Gentai Sanna-Maija Loikkanen

Long cycle 12 kg yleinen

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Pelander Niina 121 70.3 SKK Adelina Komulainen SE HoF 3.
- Hellbom Nina 106 74 - Varpu Savela
- Leppä Marjo 84 96.9 Gentai Mervi Rossi

Biathlon (oaj) 24 kg yleinen

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Savela Varpu 71 52 123 126.6 SKK - SE HoF 2.

Biathlon (oaj) 16 kg yleinen

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Jäntti Sari 196 186 382 80.5 SumKu - HoF 3.

Biathlon (oaj) 12 kg yleinen

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Lappalainen Heli 173 191 364 67.4 LMU -

Biathlon 24 kg yleinen

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Kuukkanen Mari 49 115 106.5 118.5 Huima - SE
- Kuukkanen Mari 49 0 106.5 118.5 Huima -
- Muittari Suvi 50 90 95 61.5 SKK - SE HoF 2.
- Viiala Riikka 15 51 40.5 55.1 TP - SE HoF 5.

Biathlon 16 kg yleinen

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Merisalo Taija 112 216 220 73.4 LMU - SE HoF 1.
- Pelander Niina 104 207 207.5 70.3 SKK - HoF 3.
- Viiala Riikka 89 167 172.5 55.1 TP -
- Aarra Heidi 67 200 167 61.3 OKS - HoF 6.

Miehet

Long cycle 20 kg +85

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Hyyrynen Jisvi 78 88.4 Gentai Jani Sipponen
- Leskelä Olli 73 104.3 KEV Ville Kuukkanen
- Liuska Niilo 73 112.9 SKK Adelina Komulainen
- Lampinen Jaakko 64 97.9 SKK Jani Nurmenniemi

Long cycle 20 kg -85

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Rintaluoma Hannu 73 84.2 KaKa Adelina Komulainen
- Suomi Marko 65 83.3 Ryhti Jani Sipponen
- Savela Marko 64 83.3 SKK Mervi Rossi
- Muilu Matti 48 65.1 HKS Varpu Savela

Long cycle 32 kg yleinen

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Ovaska Tuomas 69 107 Gentai Jani Sipponen SE HoF 1.
- Nurmenniemi Jani 45 94.6 HKS Ville Kuukkanen
- Pääkkönen Marko 30 84.1 LMU Suvi Muittari

Long cycle 24 kg yleinen

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Hämäläinen Mikko 37 83.2 LMU Ville Kuukkanen
- Tenhunen Tuomo 25 86.5 LMU Jani Nurmenniemi

Biathlon 32 kg yleinen

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Nurmenniemi Jani 62 91 107.5 94.6 HKS -
- Ovaska Tuomas 73 62 104 107 Gentai - HoF 7.

Biathlon 24 kg yleinen

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Sipponen Jani 100 175 187.5 82.7 SKK -
- Pääkkönen Marko 80 211 185.5 84.1 LMU -
- Suhonen Janne 65 156 143 126.8 Gentai -
- Filatov Konstantin 62 139 131.5 89.2 LMU -
- Tuomisto Tapio 48 149 122.5 94.1 TP -
- Kuukkanen Ville 67 110 122 65.9 Huima -
- Tallbacka Henrik 57 111 112.5 76 LMU -