25.2.2017, Haapajärvi

Kahvakuulaurheilun SM 2017

Kahvakuulaurheilun SM kisat 2017 Haapajärvellä

Naiset

Tempaus 24 kg +63

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Suomela Kirsi 108 91.7 LMU -
2 Kuukkanen Mari 94 107.7 KonnU Susanna Väisänen
3 Pelander Niina 81 72.9 SKK - SE
4 Anria Sari 76 80.8 SKK Jani Nurmenniemi HoF 8.
5 Merisalo Taija 65 66.7 LMU -
6 Ahonen Terhi 56 66.5 KonnU -

Tempaus 24 kg -63

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Silvennoinen Minna 98 56.3 Ryhti -
2 Salokannel Minna 58 63 Gentai Susanna Väisänen
3 Rantanen Teija 55 61 Ryhti -
4 Viiala Riikka 30 55.1 K4 -

Oalc 16 kg +68

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Kuukkanen Anneli 130 72.2 KonnU -
2 Lilja Minna 126 84.5 KiurU -
3 Parttimaa Tiina 122 91.2 TahTi Susanna Väisänen
4 Pulkkanen Ulla 116 - SKK -
5 Rytkönen Piia 104 71 KonnU Tomi Koivisto
6 Salonen Saara 95 88.2 SKK Juhani Huttunen

Oalc 20 kg +75

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Anria Sari 116 80.8 SKK -
2 Sirén Lilli 109 87.9 SKK -
3 Tuukkanen Tiina 99 85.1 LMU -
4 Siidorov Tiina 91 88.5 K4 -
5 Kuivila Päivi 66 86.3 K4 -

Oalc 16 kg -68

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Ahonen Terhi 126 66.5 KonnU -
2 Leino Adelina 121 55.5 GSLi Anne Kallberg
3 Kotamäki Tinja 117 67.2 TahTi -
4 Hytönen Kirsi 102 66.2 SKK -
5 Mattinen Oona 100 62 TahTi -
6 Lohilahti Marina 94 61.3 KEV -
7 Hepomäki Vera 87 65.5 SKK -

Oalc 20 kg -75

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Dahlsten Sari 120 56.3 LMU - HoF 8.
2 Ihalainen Salla 108 74.7 SKK -
3 Loikkanen Sanna-Maija 104 73.4 SKK -
4 Kauppinen Mona 99 73.8 TahTi Anne Kallberg
5 Eerola Anitta 92 71.8 Ryhti -
6 Kihlström Minna 75 54.9 OKS Anne Kallberg
7 Parkatti Outi 70 72.1 LMU Susanna Väisänen

Oalc 24 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Pelander Niina 102 72.9 SKK - SE
2 Kuukkanen Mari 96 107.7 KonnU - SE HoF 2.
3 Ollikainen Terhi 93 78.7 SKK - HoF 3.
4 Jämsen Ronja 81 67.9 KonnU - SE
5 Salokannel Minna 60 63 Gentai - SE
6 Seppälä Johanna 60 67.1 LMU -
7 Viiala Riikka 53 55.1 K4 Tomi Koivisto

Long cycle 16 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Loikkanen Sanna-Maija 87 73.4 SKK -
2 Jäntti Sari 67 77 TahTi -
3 Viiala Riikka 62 55.1 K4 Anne Kallberg
4 Peltola Tanja 51 54.5 Ryhti -
5 Palander Mirka 42 61.2 OKS -

Biathlon (oaj) 16 kg +63

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Jämsen Ronja 151 189 340 67.9 KonnU -
2 Bankowski Marjo 147 190 337 67.3 Kiilat -
4 Ahonen Terhi 139 193 332 66.5 KonnU -
3 Siidorov Tiina 148 183 331 88.5 K4 -
5 Kuivila Päivi 136 159 295 86.3 K4 -
6 Kuukkanen Anneli 110 153 263 72.2 KonnU -

Biathlon (oaj) 16 kg -63

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Dahlsten Sari 192 166 358 56.3 LMU - SE HoF 4.
2 Viiala Riikka 153 143 296 55.1 K4 -
3 Evisalmi Riitta 93 192 285 57 Kiilat -
4 Muittari Suvi 113 124 237 62.3 TahTi -

Biathlon (oaj) 20 kg avoin

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Ollikainen Terhi 154 111 265 78.7 SKK - HoF 4.
2 Pelander Niina 150 100 250 72.9 SKK - HoF 7.
3 Lilja Minna 82 112 194 84.5 KiurU -
4 Leskelä Arja 56 85 141 57.5 KEV -

Miehet

Oalc 6 kg SM-kisan ulkopuolella

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
- Järveläinen Hugo 93 - Ryhti -

Long cycle 32 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Tuhkanen Aleksi 49 83 Ryhti -
2 Oikarinen Ville 46 77.1 SKK -
3 Hankonen Antti 41 72 Kiilat - SE HoF 5.
4 Nurmenniemi Jani 37 98 HKS -

Long cycle 24 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Lukkarinen Tommi 84 74.5 LMU - SE HoF 5.
2 Pavloff Juhani 75 84.1 Kiilat -
3 Tallbacka Henrik 58 77.9 LMU -
4 Järveläinen Tero 53 77 Ryhti -

Long cycle 20 kg avoin

Sij. Nimi Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Leskelä Olli 73 103.4 KEV Susanna Väisänen
2 Juopperi Pekka 60 81.2 SKK Minna Lilja
3 Muilu Matti 52 62.1 HKS - SE
4 Tenhunen Tuomo 46 79.6 LMU -

Biathlon 32 kg avoin

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Oikarinen Ville 50 72 86 77.1 SKK -
2 Nurmenniemi Jani 45 71 80.5 98 HKS - HoF 9.
3 Sipponen Jani 25 52 51 83.1 SKK -

Biathlon 24 kg avoin

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Kilpeläinen Antti 89 158 168 88 Gentai -
2 Torvinen Markku 84 132 150 101.8 KEV -
3 Bankowski Jani 90 116 148 76.4 Kiilat -
4 Tallbacka Henrik 72 106 125 77.9 LMU -
5 Lappalainen Matti 53 144 125 94.5 KiurU -
6 Tuomisto Tapio 60 107 113.5 93.6 K4 -

Biathlon 20 kg avoin

Sij. Nimi Työntö Tempaus Tulos Paino Seura Tuomari Huom.
1 Waarna Jarmo 59 134 126 98.2 KiurU -
2 Muilu Matti 50 61 80.5 62.1 HKS - SE